Funksionon si një program/ Teknologjia fatale, i bën njerëzit të pavdekshëm duke shkarkuar mendjet e tyre

0

Një biznes i ri i diskutueshëm që dëshiron të ngarkojë mendjet e njerëzve në cloud për t’i ruajtur përgjithmonë, ka humbur një mbështetës të rëndësishëm.

Nectome me qendër në San Francisko përdor një teknikë ‘100 për qind fatale’ për të balsamosur trurin e njerëzve që vdesin në mënyrë që ato të ringjallen në një datë të mëvonshme.

Kliko per me shume info

Por këtë javë, Instituti i Teknologjisë i Masaçusetsit (MIT) njoftoi se ka në plan të prishë një kontratë me firmën, shkruan DailyMail.

MIT pretendon se teknologjia është në fillimet e saj dhe nuk ka garanci se ata mund të rikrijojnë vetëdijen./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.