Astrologia Meri parashikon të papriturën, çfarë do na ndodhë këto ditë

0

Lidhje interesante do ketë ketë gjatë këtij muaji muaji midis dy asteroideve Xiron dhe Sapho.

Kliko per me shume info

Xiron është simboli terapisë, sipas astrologoes Meri Shehu. Pozicioni i tij është në fund të ciklit të shenjave në Peshk.

Na udhëheq drejt vetënjohjes duke kapërcyer traumat fizike dhe shpirtërore.

Është çdo gjë qe na pengon në plotësimin tonë dhe Sapho shpreh delikatesën e ndjenjave dhe emrin e ka mare nga poetesha e lashtësisë Sapho.

Në këtë rast lidhet edhe me seksualitetin dhe terapinë e dashurisë.

Sot do kuptojmë që kemi ndjenja të fshehura e të fuqishme që i kemi mbajtur në heshtje.

Ja çfarë thotë astrologia:

Dashi do kapërcej një pengesë shpirtërore e cila më pas do ta detyroj të gezojë më shumë jetën.

Demi do ketë një takim interesant mes miqsh por edhe një njohje te re në jetën personale mirëpo ka veshirësi t’I komunikojë ato.

Binjaket me mire të çlirohen nga e kaluara pasi nëse nuk e bëjnë ajo do i mbajë për shumë kohë të bllokuar.

Gaforrja duhet të pranojë një zgjidhje te re në punë apo një fillim të ri pasi aty ku është prishur nuk ndreqet më.

Luani do ketë inisiativë ne lidhje me udhetime, kualifikime dhe një ndryshim pune, por që nuk duket se i përshtatet natyrës së tyre.

Virgjëresha do ketë një perballje ku duhet që pengesat t’i marrë me shumë shpirterisht dhe t’i kapërcejë po shpirtërisht.

Peshorja mund të ndryshojë komplet sjellje; nga e përkushtuar në një lidhje apo përgjegjësi, të bëhet krjetësisht e kundërta dhe të gjej një interes të ri.

Akrepi do ta preki vetë finishin në jetën personale megjithëse ky sport e ka lodhur shumë. Puna është një mënyre më e mirë për t’u ekuilibruar.

Shigjetari duhet të forcohet në çështjet familjare dhe ndoshta pengesa e këtyre ditëve e bënë të kuptoj shumë gjëra.

Bricjapi do marrë një lajm i cili është shumë premtues por ka shumë vështirësi për t’u zgjidhur nga pengesat fizike.

Ujori do ketë një takim shumë interesat por edhe një plan shumë interesant ku nuk do mungojnë shumë pikëpyetje të cilat vetëm me pervojë mund t’i japin përgjigje.

Peshqit do kenë shansin të përfundojnë një periudhë shumë të lodhshme në jetën personale dhe të ndahen nga njerëz që ju kanë vënë shumë pengesa.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.