Ambasada italiane: Do të mbështesim Shqipërinë në rrugën e saj drejt BE-së

0

Ambasada Italiane ka përshëndetur Raportin e KE-së, e cila jep rekomandimin për hapjen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE-së.

Në deklaratën e saj Ambasada Italiane, thekson se Shqipëria ka bërë hapa përpara drejt BE-së, ndërsa shton se Italia ka qenë dhe do të mbështesë deri në fund Shqipërinë në rrugën e saj Evropiane.

Kliko per me shume info

Më tej në deklaratë thuhet se në qershor pritet të merret vendimi final për hapjen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE-së.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.