Përmbysje spektakolare, Chelsea triumfon ndaj Southamptonit

Chelsea i Antonio Contes është rikthyer te fitorja, pasi ka triumfuar me rezultatin 2-3 ndaj Southamptonit, në transfertë. Vendasit ishin të parët që kaluan në avantazh në pjesën e parë dhe në fillim të së dytës dyfishuan shifrat.

Kur dukej se kjo do të ishte humbja e radhës për blutë e Londrës, këta të fundit reaguan në 20 minutat e fundit, duke shënuar plot 3 gola për të përmbysur rezultatin dhe marrë 3 pikët.

Kliko per me shume info

Olivier Giroud shënoi një dopietë, ndërsa mes dy golave të tij shënoi edhe kapiteni i londinezëve, Eden Hazard. Me këtë 3-pikësh, Chelsea shkon në kuotën e 60 pikëve, në vendin e 5-të të renditjes, pozitë që të çon në Europa League./ss/

loading...