Home 2018 April

Monthly Archives: April 2018

“E lidhën” me Drilon Hoxhën, Ajsi Xhaxhaj shfaqet duke u puthur në buzë me...

Një ndër vajzat më të famshme shqiptare pa diskutim ka qenë dhe është Ajsi Xhaxhaj. Vetëm në një moshë të vogël ajo zotëronte një...

Audi kthen prapa më se një milion makina

Prodhuesi gjerman Audi, ka kërkuar të kthehen prapa më se një milion vetura të shitura në mbarë botën, që janë të pajisura me motorët...

Trajneri i Bayernit “kërcënon” Real Madridin

Trajneri Jupp Heynckes është deklaruar para ndeshjes së kthimit mes Real Madridit dhe Bayer Munich.Tekniku i Bayern Munich ka thënë se janë të vetëdijshëm...

Lojtari “i jep” kartonin e verdhë gjyqtarit

Një situatë komike ka ndodhur në ndeshjen e javës së 33-të të ligës së futbollit holandez në mes të Vitesses dhe Twentes që ka...

Përse nuk duhet t’u japim kurrë mjaltë foshnjeve, ja çfarë u shkakton

Mjalti është një substancë natyrale e prodhuar nga bletët dhe konsumohet shumë nga njerëzit për arsye shëndetësore. Është shumë i dobishëm për të kururar...

Ja si ta trajtoni sëmundjen e Parkinsonit

Sëmundja e Parkinson-it vjen nga çrregullimet e sistemit nervor qendror, incidenca e të cilës po rritet gradualisht. Shumë të moshuar lodhen nga kjo sëmundje...

A po luftohet krimi në Shqipëri? Rama jep shifrat: Janë goditur 9 grupe

Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin "Tonight" në Ora News nënvizoi se janë goditur 9 grupe kriminale, ndërsa janë mbi 110 të arrestuar.Rama...

Deklarata surprizë e trajnerit të Bayern: Reali nuk është i pathyeshëm!

Jupp Heynckes ka menduar të karikojë skuadrën e tij, kur kanë mbetur rreth 24 orë nga starti i sfidës së kthimit të gjysmëfinaleve të...

Fruti që ju mbron nga kanceri, sëmundjet e zemrës dhe diabeti!

Ky frut është përdorur për më shumë se 5 mijë vjet në Indi, për rinovimin e trupit dhe për të forcuar sistemin imunitar. Amla...

Stresi drejt martesës?

Stresi ka vetëm pak kohë që deklaroi publikisht se tashmë ishte fejuar.Ai u fejua me vajzën shumë bukuroshe Kejsi nga Tirana.I ftuar në emisionin...

LAJMET E FUNDIT