Vrau nipin, kunatën shtatzënë dhe vëllain, burg përjetë për Luan Marën

0

“Masakra e Kozarës”, një ngjarje që tronditi mbarë opinionin publik në shkurt të 2006-ës, është rikthyer për gjykim.

Në seancën e sotme, Gjykata e Beratit ka vendosur burgim të përjetshëm ndaj Luan Marës, i cili akuzohet se vrau me breshëri automatiku vëllain e tij, Shpëtimin, gruan shtatzënë të këtij të fundit dhe djalin e mitur të çiftit.

Kliko per me shume info

Mbi Luan Marën rëndon akuza për “Vrasje” dhe “Armëmbajtje pa leje”.

NGJARJA
Më 9 shkurt 2006 në fshatin Kozarë, në afërsi të Kuçovës, u vranë në shtëpinë e tyre tre pjesëtarët e një familjeje të re, ndërsa vrasja është konsideruar e katërfishtë, pasi njëra nga viktimat ishte një grua shtatzënë. Të vrarë nga të shtënat e një arme zjarri mbetën Shpëtim Mara, 35 vjeç, bashkëshortja e tij Florie Mara shtatzënë dhe fëmija 2-vjeçar, Artiol Mara.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.