Tentohet të vritet Kryeministri, sulm me eksploziv, 7 të plagosur

0

Vetem pak kohë pasi do të kalontë në një rrugë kryeministri ka ndodhur një shërthim eksplozivi.

Kjo ka ndiodhur në Palstinë dhe Autoriteti palestinez akuzon Hamasin se po qëndron pas këtij shpërthimi.

Kliko per me shume info

Një shpërthim i ndodhur pak para se karvani i kryeministrit palestinez Rami Hamdallah të kalonte në një rrugë në Gaza të martën në mëngjes.

Sipas RFI, ka të pakten 7 të plagosur nga sherthimi.

Kreu i qeverisë po shkonte në inaugurimin e një impianti për trajtimin e mbeturinave.

Shkaqet e shpërthimit ende nuk janë specifikuar. Autoriteti palestinez tashmë po akuzon Hamasin për këtë shpërthim, i cili “synonte” kreun e qeverisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.