Stuhia diellore pritet të godasë Tokën, ja çfarë do të ndodhë

0

“Daily Mail” paralajmëron se një stuhi e madhe diellore i është drejtuar Tokes dhe pritet ta godasë nesër.

Stuhia mund të godasë satelitët, të ndërpresë energjinë elektrike dhe të përhapë aurora në Polin e Veriut.

Kliko per me shume info

Ajo është krijuar javën e kaluar si pasojë e një shpërthimi të madh në atmosferën e Diellit, e njohur si stuhi diellore.

Administrata kombëtare amerikane për oqeani dhe atmosferë thotë se stuhia diellore do të jetë një stuhi “minore” G-1.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.