Rita dhe Dua ballë për ballë! Pas kësaj që ndodhi, vajzat konkurrojnë njëra-tjetrën

0

Bukuroshet shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora janë nominuar për të njëjtin çmim nga Echo Aëards. Faqja publikoi mbrëmjen e kaluar nominimet në 22 kategoritë ku janë emrat më të njohur shqiptarë.

Dhe, për herë të parë dy yjet shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora janë nominuar në një kategori në një ceremoni. Ato janë nominuar për çmimin “Kunstlerin International” apo “Artistja më e mirë ndërkombëtare”.

Kliko per me shume info

Rita siguroi nominimet falë këngëve hite “Your Song” dhe “Anywhere”, kurse Dua falë hitit të saj “Neë Rules” dhe albumit të vet titulluar.

Në po këtë kategori të nominuara janë edhe yjet botërore Taylor Swift, Camila Cabello dhe Pink.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.