Orjola Pampuri: Çfarë e lidh Edi Ramen me rusët e Gunvorit

0

Partia Demokratike ka reaguar pas deklarimeve të një dite më parë të kreut të qeverisë në një studio Telvizive. Depytetja demokrate Orjola Pampuri i ka shtrua në një deklaratë të PD një sërë pyetjesh kreut të qeverisë Edi Rama.

Ja de deklarata e plotë e deputetes Pampuri.

Kliko per me shume info

 

Edi Rama pranoi drejtpërdrejt në TV mbrëmë, se ai është takuar me kompani ruse në listën e zezë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por ai, qëllimisht e anashkaloi emrin e kompanisë dhe detajet.

Edi Rama duhet të përgjigjet:

  1. Kush i solli rusët e Gunvorit në zyrën e tij në Tiranë?
  2. Çfarë u diskutua dhe u ra dakord me ta?
  3. A ka Gunvor në Shqipëri një kompani të përbashëkt me Besnik Sulajn, mikun e ngushtë të Edi Ramës?
  4. Çfarë marrëveshje ka bërë Edi Rama me Erdoganin për ndërtimin e Aeropotit të Vlorës nga një kompani që ndërton centrale bërthamore me kompani shtetërore ruse?

Gjithashtu Edi Rama duhet të përgjigjet:

  1. Çfarë ka biseduar Damian Gjiknuri në Shën Petërsburg me Robert Noëikoskyn e Jurimexit, një personazh të cilësuar nga Senati Amerikan dhe Bashkimi Europian si person që rrezikon pavarësinë energjitike të Evropës?
  2. Çfarë i është premtuar Jurimexit?

Të gjitha nyjet e drogës, krimit, pastrimit të parave, ndikimeve të paligjshme përfundojnë tek Edi Rama dhe familja e tij.

Ky realitet nuk mund të fshihet dot nga sulmet që i bëhen Partisë Demokratike, të paguara me paratë e kokainës dhe të krimit.

As vendosmëria e Partisë Demokratike kundër krimit dhe drogës nuk ka për të ndryshuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.