I kërkuar për trafik droge dhe i dënuar me 10 vite burg, arrestohet në Tiranë Florian Zeka

0

Kapet dhe ndalohet në Tiranë Florian Zeka, dënuar me 10 vite e 6 muaj burg për veprën penale “Trafikim i narkotikëve” e kryer në bashkëpunim.

Nga Sektori i Forcës së Posaçme Operacionale, në D.V. P. Tiranë në bashkëpunim me sektorin për Krimet e Renda të D.V.P Gjirokaster, u kap dhe u ndalua shtetasi i shpallur në kërkim:

Kliko per me shume info

– Florian Zeka 36 vjeç, lindur dhe banues në fshatin Krahes- Memaliaj.

Gjykata për Krimet e Rënda Tiranë, e ka dënuar me 10 vite e 6 muaj burg për veprën penale “Trafikim i narkotikëve” e kryer në bashkëpunim të mbetur në tentative.

Ky shtetas, njofton policia, iu dorëzua shërbimeve të D.V.P. Gjirokaster për veprime të mëtejshme proceduriale.

TiranëVijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vendosjen e tyre para përgjegjësisë ligjore.Kapet dhe ndalohet një shtetas i dënuar me 10 vite e 6 muaj burg për veprën penale “Trafikim i narkotikëve” e kryer në bashkëpunim.Nga Sektori i Forcës së Posaçme Operacionale, në D.V. P. Tiranë në bashkëpunim me sektorin për Krimet e Renda të D.V.P Gjirokaster, u kap dhe u ndalua shtetasi i shpallur në kërkim: – F. Z., 36 vjeç, lindur dhe banues në fshatin Krahes- Memaliaj.Gjykata për Krimet e Rënda Tiranë, e ka dënuar me 10 vite e 6 muaj burg për veprën penale “Trafikim i narkotikëve” e kryer në bashkëpunim të mbetur në tentative parashikuar nga neni 283/a/2-22. i Kodit Penal.Ky shtetas iu dorëzua shërbimeve të D.V.P. Gjirokaster për veprime të mëtejshme proceduriale.

Posted by Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë on Montag, 19. März 2018

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.