Home 2018 March

Monthly Archives: March 2018

Ky është emri i besimtarit që do të pagëzohet nga Papa

Sot besimtarët katolikë festojnë Natën e Madhe të Pashkës. Papa Francesku do të kremtojnë në bazilikën e Shën Pjetrit në Vatikan Meshën e Shenjtë...

Humbi 4 djemtë dhe bashkëshortin në Luftën e Kosovës, historia e nënë Ferdonijes do...

Programi “Dua të të bëj të lumtur” i Arbana Osmanit mbrëmjen e sotme na riktheu pas në kohë duke na rikujtuar luftën e përgjakshme...

Ushqimet që duhet të shmangni nëse vuani nga dhimbja e kokës

Dhimbja e kokës është një shqetësim shumë i shpeshtë dhe mund të përkeqësohet nëse jemi në stres. Puna në vende të mbyllura dhe jo...

Shau nga nëna komentuesin, Armand Duka zbulon cfarë e acaroi

Ndodh shpesh që personazhet publikë të komentohen nga qytetarë të ndryshëm në rrjetet sociale.Dhe këto komente jo gjithnjë janë pozitive. Kështu ishte edhe rasti...

Kukësi në “shtetrrethim”, RENEA në aksion, kontrolle e ndalime natën

Pak ore pas protestave të sotshme të dhunshme, ku disa qindra protestues dogjeën dhe shkatërruan pikat e kalimit të Rrugës së Kombit në Kalimash,...

Ditëlindja speciale e Eneda Tarifës

E përmalluar nga një kujtim i viteve ’90, me këngët e Leonard Bombajt në një telefilm “Një natë sa një jetë”, Eneda tha se...

Pija natyrale qe largon reumatizmin

Reumatizma është një sëmundje e cila prek më së shumti moshën e dytë dhe atë të tretë dhe shoqërohet me dhimbje të forta kockash...

Juve “shkel” Milanin në rrugën për titull

Skuadra e Juventusit u rikthye te fitorja, pasi në ‘Allianz Stadium’ të Torinos, ka mposhtur Milanin me rezultatin 3-1. Bardhezinjtë janë shkëputur edhe njëherë...

Akuzoi Ermalin se e kishe ngacmuar, Rasheli tregon kush e detyroi ta thoshte

Edhe pse gjithcka ndodhi thjesht në kuadër të një loje, njerëzit e kritikuan rëndë Rashelin kur tha se e kishte ngacmuar Ermal Mamaqi.Modelja fillimisht...

“Edi Rama kërkon destabilizimin e vendit që të marrë paratë e grabitura dhe të...

Nga Spartak Ngjela l. Cilat janë pyetjet që duhet të ngremë në këtë rast në mënyrë që ta sqarojmë këtë situatë?Pyetjet që duhen ngritur janë këto:Cila...

LAJMET E FUNDIT