“Non Abbiamo Armi”, albumi i Ermal Meta-s më i shitur në Itali

0

Dueti i shqiptarit Ermal Meta me Fabrizio Moro është shpallur Fitues i këtij edicioni të festivalit të Sanremo.

Kënga e tyre ”Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë) triumfoi pas votave të jurisë profesioniste dhe atyre të publikut. Kënga është një himn kushtuar jetës kundër akteve terroriste.

Kliko per me shume info

Ndërkohë, vijon suksesi i ”Non mi avete fatto niente”, fituesja e Festivalit italian të Këngës, së bashku me Fabrizio Moro.

Kënga renditet në vendin e parë në klasifikimin ”Earone”, duke rezultuar si më e transmetuara e javës në radiot italiane.

”Non mi avete fatto niente” ishte edhe e para në ”iTunes” dhe në Top 50 Italia, gjithashtu hyri dhe në Global Viral të ”Spotify”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.