Kjo është macja e rrallë me dy fytyra, ja çfarë ka ndodhur (FOTO)

0

Kjo mace e mrekullueshme lindi me një ndarje të përsosur të fytyrës së saj, në gri dhe të zezë.

Shenja të rrallë mbi flokët e shkurtra të mace britanike, të fotografuar në shtëpinë e saj në Francë, mendohet të jetë rezultat i dy embrioneve që bashkohen së bashku.

Kliko per me shume info

Ajo ka lesh gri të zbehtë dhe të zi në fytyrë, e ndarë në mënyrë të barabartë në një vijë të mrekullueshme.

Ndërsa shkaku i saktë i paraqitjes së habitshme të kësaj kafshe nuk dihet, këlyshët e tjerë me këtë pamje misterioze njihen si macet monstër, të cilat janë rezultat i bashkimit të dy vezëve të fekonduara ose dy embrioneve të hershme në mitrën e nënës.

Secila prej qelizave të ndara me dy prindër tashmë kanë filluar të zhvillohet përpara bashkimit, që do të thotë se veçoritë fizike të tyre tashmë mund të ndodhin.

Megjithëse është një ngjarje e rrallë, kimerat mund të shfaqen në shumë lloje – përfshirë njerëzit – por shumica nuk e kuptojnë gjendjen. Shenjat mund të jenë delikate, të tilla si copa të flokëve me ngjyra të ndryshme.

Emri monstër ime vjen nga përbindëshi i mitologjisë greke të bërë nga luanët, dhitë dhe gjarpërinjtë./lajmifundit.alBurimi:http://www.dailymail.co.uk/news/article-5416871/Cat-two-faces-split-grey-black-fur.html

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.