Fino konteston fitoren e Dukës: Do përballemi në gjykatë, procesi u manipulua

Kliko per me shume info

Deputeti socialist Bashkim Fino ka kontestuar humbjen në balotazh përballë Armand Dukës në garën për President të FSHF-së.

Duka fitoi mandatin e 5-të 4-vjeçar me 38 vota pro, kundrejt 24 që mori Fino. Në një prononcim për mediat pas shpalljes së fituesit, Fino tha se Duka u zgjodh president me listën e kontestuar të delegatëve.

Kliko per me shume info

“Po të shikoni diferencën prej 14 votash, janë ata që ne kemi thënë gjatë gjithë këtij muaji. 12 shoqata janë të ilegale në këtë votim dhe për këtë ne do të vazhdojmë procesin tonë ligjor dhe gjyqësor. Vendosja e disa ekipeve që nuk kanë ekipe, si Pojani, Vlora, Fieri etj, tregon për diferencën që Zoti Duka fitoi në këto zgjedhje.”

Ndërsa Duka, në një prononcim për mediat pas deklaratave të Finos tha se ishte i lumtur “për mënyrën se si u organizuar kjo asamble…Të gjithë pamë dhe demonstruam një nivel shumë të lartë të organizimit të një asambleje. Kjo nuk i heq të drejtën askujt që të japë mendimin e vet apo të ndjekë dëshirat e veta.”

loading...

1 COMMENT

  1. nuk ka para droge ketu si ne partin tende.ti je nje servil i klasit te larte.te gjitha ato qe ke arrit asnjera ska qene e merituar.prej nanos erdhe ne bashki e te tjera me vone.nen rregjimin e rames ishe as me shume e as me pak se nje lavire,pa integritet,pa karakter.e para betej qe bere ne jeten tendedole krejt idiot.nuk te ecen shantazhet e krecenimet,nuk pjerdhi njeri per ty.kush ishe ti qe kercenove nje legjend te futbollit si SUL MEMA.thjesht ti je nje mbetje qe nuk ja vlen te merresh me ty.po te kesh ndonje cik mend reflekto.edhe nje gj sic ka thene shefi yt:mos i merr per ofendim se nuk jane ofendime por opinion i imi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here