Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Çmendet Gjermania, “fluturojnë” shitjet e armëve

0

Shitjet e armëve po fluturojnë në Gjermani, duke nxitur frikën se një shpërthim emigrant dhe terrorizëm i ka bërë njerëzit të ndihen të pasigurtë.

Gjermanët mbajtën një rekord prej 557,560 licencash për armët e vogla deri në fund të vitit të kaluar, krahasuar me 300,949 në janar 2016.

Rritja e më shumë se 85 për qind në vetëm dy vjet ka lënë disa tregtarë të armëve jo vdekjeprurëse, të paaftë për të përballuar me kërkesën./lajmifundit.al

Burimi:http://www.dailymail.co.uk/news/article-5346947/Airgun-sales-soar-Germany-amid-terror-fears.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.