Arrestohet shqiptari në Itali, i sekuestrohen edhe 23700 euro

0

Pas një kërkimi dhe hetimi, karabinierët u gjetën përballë pazarit më të madh të drogës.Një 46 vjeçar shqiptar me iniciale A.A është arrestuar në Itali ditën e enjte pasi u ndalua nga policia italiane ndërsa kontrolluan makinën e tij Fiat Punto.

Shqiptari A.A punonte si punëtorë në shtetin Italian.Pas një hetimi të plotë dhe kontrolli të bërë në shtëpinë e tij në provincën e Ceggia të qytetit të Venecias, u kapën 35 gram kokainë dhe 373 gram kanabis.

Kliko per me shume info

Policia Italiane sekuestroi gjithashtu edhe 23 mijë e 700 euro kesh.Në shtëpi ju gjetën edhe materiale për paketimin e dozave të drogës. Emigrantit ju bllokuan edhe 2 telefona celularë ndërsa për momentin është në arrest shtëpie në pritje të hapjes së gjyqit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.