Home 2018 January

Monthly Archives: January 2018

Femrat shtatzënë duhet të bëjnë shumë kujdes, ja si ndikon e qara juaj te...

Shtatzënia është aq e bukur, por edhe aq e vështirë. Nënat duhet të tregohen shumë të kujdesshme gjatë kësaj faze në mënyrë që të...

Me gomone nga Franca në Angli, 9 shqiptarët shpëtohen nga britanikët

Roja bregdetare angleze ka shpëtuar 7 shtetas shqiptarë dhe dy shtetas anglezë të cilët po tentonin të kalonin nga Franca për në Angli me një gomone e cila pati probleme për shkak të dallgëve dhe erërëve...

Edi Rama, nxjerr ministren të japë intervistë tek “ERTV”

Në facebook-un e Edi Ramës sot u shfaq ministrja Lindita Nikolla duke dhënë intervistë për ERTV apo atë që quhet televizioni “imagjinar” i kryeministrit.Përballë...

Eva Murati: Ja pse s’dua të flas për lidhjen me djalin e Jozefina Topallit

Moderatorja Eva Murati është ndër personazhet më të pëlqyer të ekranit. Megjithëse ka studiuar drejtësi Eva që kur ishte fëmijë adhuronte televizionin.Bukuroshja e ekranit...

Tri ushqimet që duhet t’i hani kur keni diarre

Kur keni probleme me diarre, çdo gjë që dëshironi është ta trajtoni sa më shpejt dhe ta mbani larg!Përderisa shumica e njerëzve refuzojnë të hanë ushqim me...

Lirohen të amnistuarit e parë nga Idrizova

Këshillat penale pranë Gjykatës Themelore Gjykata 1 Shkup të cilët procedurojnë me kërkesat e parashtruara nga Gjykata, lidhur me Ligjin e amnistisë i miratuan vendimet e para.Të cilat gjatë ditës do të parashtrohen tek...

I shpëtoi luftës me kancerin, Ambra Meda tregon rrugëtimin e dhimbshëm

Vite më parë, ajo u diagnostikua me kancer dhe rasti i Ambra Medas u bë i famshëm, jo për shkak të sëmundjes së saj, por si...

Pakti për kufirin me Greqinë, habit Kryemadhi: Lojë e Ramës për të larguar vëmendjen...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar në “Arena” në “Ora News”, ka komentuar marrëveshjen për detin ku Greqia do të...

Zbardhet emri, ja kush e zëvëndësoi Flori Mumajesin në jetën e Elvanës

"Dashuria" dhe bashkëpunimi mes këngëtarit dhe kompozitorit Flori Mumajesi dhe Elvana Gjatës mbaroi kohë më parë.Por pavarësisht ndarjes, fansat e tyre mezi presin një...

Haradinaj: S`kam frikë nga Specialja, iniciativa e deputetëve s`ecën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk beson se do të ketë sukses iniciativa e 43 deputetëve të Kuvendit të Kosovës, për...

LAJMET E FUNDIT