Berisha thirrje të fortë shqiptarëve: Ngrihuni të rrëzojmë Ramën, urgjencë ndarja me të keqen

Aktualitet

Ish kryeministri Sali Berisha u ben thirrje shqiptareve per nje reagim te ashper pas vendimit te Byrose se Kuvendit per te perjashtuar nga parlamenti 7 deputete te opozites. Ne nje postim ne rrjetet sociale i ben thirrje qytetareve te ngrihen “ne kembe te permbysim kriminelet, trafikantet ne pushtet”.

STATUSI I PLOTE:

Ndarja me te keqen, urgjence e urgjencave!

Shqiptare, ne kembe te permbysim kriminelet, trafikantet ne pushtet!

Te dashur miq, sot kryehorri i Shqiperise dhe Noriega i Europes perjashtoi nga parlamenti 7 deputete te opozites, te cilet ne nje perpjekje ekstreme u perpoqen pa sukses te mbrojne Kushtetuten, ligjin e vendit nga skizofreni qe mjekohet me kokaine, kryetrafikanti i vendit Edvin Kristaq Rama.

Ky vendim eshte nje deshmi tjeter e asgjesimit perfundimtar te parlamentit pluralist te vendit nga baronet e droges dhe krimit te narko-shtetit shqiptar.

Ky akt deshmon se ne Shqiperine e narko-shtetit te Norieges nuk ekziston me parlament por narko-parlament, strofull droge dhe krimi.

Ky vendim fton shqiptaret te ngrihen ne lartesine e pergjegjesive qytetare dhe te ndahemi sa me shpejt me te keqen, dhe me revolten tone te permbysim nje minute e me pare, me te gjitha mjetet e mosbindjes civile pushtetin e krimit, droges te skizofrenit qe mjekohet me kokaine, kryehorrit te vendit, bastardit te xhelateve hoxhist, Edvin Kristaq Rames! sb

ME TE LEXUARAT