Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ndryshimi i parë i Arta Markut në Prokurori, i sfidon të gjithë: Denonconi prokurorë e zyrtarë

Kryeprokurorja e re Arta Marku duket se preferon te qendroje larg vemendjes se medias. Ajo ka tri dite qe ka marre detyren dhe faqja zyrtare e prokurorise se pergjithshme nuk ka pesuar thuajse asnje ndryshim.

E vetmja nderhyrje e kryer dy dite pasi Arta Marku ka marre detyren, ka qene heqja e emrit dhe fotos se Adriatik Llalles por ne vend te tij nuk jane vendosur fotot apo CV-ja e Arta Markut, citon lajmifundit.al.

Tashme ne seksionin kryesor te faqes se prokurorise eshte vendosur nje njoftim apo ftese per qytetaret qe te denoncojne prokuroret dhe cdo zyrtar qe abuzon me detyren.

Qytetaret qe klikojne ne njoftimin ne fjale, direkt shkojne me pas ne dritaren ku mund te shkruajne denoncimin qe kane.

Ja cfare shkruhet ne njoftimin e nxjerre nga Prokuroria pas emerimit te Arta Markut ne detyre:

Ftojmë të gjithë qytetarët që kanë informacione për abuzime të prokurorëve dhe të zyrtarëve të tjerë në çdo institucinon publik, të denoncojnë në këtë adrese postare./lajmifundit.al

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet