Berisha: Më bënë pritë në Parlament, opozita të djegë mandatet, shteti ka rënë

Kliko per me shume info

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar Edi Ramën se ka urdhëruar një pritë ndaj tij në Kuvendin e Shqipërisë.

Pas seancës ku u votua kryeprokurorja e re e përkohshme Berisha foli për median ku tha se në seancë, kërkoi fjalën për procedurë.

Kliko per me shume info

“Rashë dakord me zotin Ruci që të merrja fjalën pas parafolësit. Kur ai përfundoi fjalën u ngrita të shkoj në foltore por një bandit, urdhëroi ngritjen e një prite ndaj meje nga gjashtë apo shtatë gardistë për të më penguar të merrja fjalën”, tha Berisha.

Ai tha se këtë e bëri Edi Rama dhe jo Gramoz Ruci pasi ai kishte rënë dakord ti jepte fjalën.

Në këto kushte opozita e ka të vështire bashkëjetesën me narkoparlamentin dhe propozoj që opozita solemnisht të djegë t gjitha mandatet e saj- tha Berisha./lajmifundit.al

loading...

2 COMMENTS

  1. Tu ka afruar ora e burgut per krimet e mekatet qe ke bere ne 27 vjet o kriminel. U ka zene lemeria ty dhe LSI-ne se ne Janar u presin hekurat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here