New Yok/ Shpërthen bomba në stacionin e autobuzit, dhjetëra të plagosur

Kliko per me shume info

Shpërthim me bombë në një stacion autobusi në Manhatan. Besohet se për pasojë kanë mbetur të plagosur dhjetëra persona, por informacioni është ende paraprak.

Sakaq, është arrestuar edhe një person i dyshuar si autori i sulmit.

Kliko per me shume info

Incidenti thuhet se ndodhi të hënën në mëngjes në Terminalin e Autobusëve pranë Autostradës, afër Times Square.

“NYPD është duke iu përgjigjur raporteve të një shpërthimi me origjinë të panjohur në Rrugën 42 dhe Ave 8, #Manhattan”, bën me dije departamenti i policisë në New York.

“Linja A, C dhe E po evakuohen tani. Informacioni është paraprak”. Autoriteti Portual është terminali më i madh i autobusëve në SHBA, dhe u shërben më shumë se 65 milionë njerëzve në vit.

New York police respond to 'explosion'

Join us LIVE in New York after police respond to an ’explosion’ in midtown Manhattan.

Posted by Telegraph News on Montag, 11. Dezember 2017

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here