Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Atentat në Lezhë, vritet Aleksandër Ndoka, vëllai i ish-deputetit të PS Arben Ndoka

Vritet me armë vëllai i ish deputetit të PS Arben Ndoka.

Shtetasi Aleksandër Ndoka është qëlluar me armë pranë banesës së tij duke gjetur vdekjen. Ai ishte anëtar i këshillit bashkiak në Bashkinë e Lezhës.
Mesohet se shtetasi Aleksander Ndoka, 48 vjec, eshte gjetur i vrare me disa plumba ne makinen e tij tip Mitsubishi.

Ngjarja sipas policise ka ndodhur ne ora 04.25 ne lagjen “Nene Tereza” te qytetit te Lezhes.

Policia ka thene se pas njoftimit per vrasjen, dhe mberritjes ne vendngjarje, eshte konstatuar se Aleksander Ndoka eshte gjetur i vrare brenda makines se tij ndersa me vete kishte edhe arme zjarri te cilat i mbante ne brez./lajmifundit.al

Leave A Reply

Your email address will not be published.