Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Përmbytjet, zhduken rrugët në zonat rurale (FOTO)

Ndër më të prekurat nga përmbytjet janë zonat ku lumenjtë kanë dalë nga shtrati por jo vetëm. Fushë-Kruja, Saranda, Konispoli, Vlora, Fieri kanë qenë ndër zonat më të prekura.

Një katastrofe e vërtetë është shkaktuar dhe në banesat  e të përmbyturve, mbi të gjitha ka pasur dëme materiale.

loading...

Rekomandojme

Mirëpo  siç duket nga sasia e madhe e ujit, rrugët janë zhdukur në zona rurale. Fotot e mëposhtme janë në fshatin Janjar, të Sarandës ku si pasojë e vërshimit të ujrave, rruga pothuajse është zhdukur nga faqja e dheut.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet