Home 2017 December

Monthly Archives: December 2017

Shkon në lokal për të pirë diçka, “skifterat” i bëjnë gjëmën 59-vjeçarit

Shkon ne lokal, por i ndodh hataja. Nje 59-vjecari, ne inicialet L.Gj, teksa ka qene ne nje lokal ne Vlore, gjate nates se mbremshme...

Tirana pa drita, reagon me ironi Petrit Vasili: Nga “black friday” në “black new...

Gjysma e Tiranës është pa energji elektrike si pasojë e një defekti në rrjet.Lidhur me këtë rast ka reaguar kreu i grupit parlamentar të LSI-së...

Shifrat e 2017/ Zbuloni se sa herë dhe përse është kërkuar në Google fjala...

Google është shndërruar në një hapësirë që çdokush kërkon dhe gjen informacionet për të cilat ka interes. Me zhvillimin e teknologjisë, edhe ky motor...

Xhafaj dhe Çako “zbarkojnë” në sheshin Skënderbej, mbikqyrin masat e policisë

Ministri i Brendshem Fatmir Xhafaj dhe Drejtori i Pergjithshem i Policisë Haki Çako inspektojnë masat e marra nga policia në sheshin 'Skënderbej'.Mësohet se Xhafaj...

Ish-ministri Tahiri kujton ditët e vështira, mesazhi që ka për Vitin e Ri

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri zgjedh të urojë Vitin e Ri me një postim ndryshe, përmes së cilit kujton ditët e vështira që ka...

Paralajmëroi burg për “peshqit e mëdhenj” në janar, ja ç’shkruan Donald Lu natën e...

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, i njohur për deklaratat e forta drejtuar politikës shqiptare ka uruar të gjithë shqiptarët për Vitin e Ri...

Mbi 241 mijë persona kanë hyrë në Shqipëri gjatë javës së fundit të 2017

Në këtë javë të fundit të 2017 në Shqipëri kanë hyrë mbi 241 shtetas shqiptarë dhe të huaj, si dhe 67 971 mjete. Për...

Policia Rrugore ndalon të riun me “Mitsubish”, ja çfarë i gjeti poshtë sediljes së...

Një i ri ka rënë në pranga pasi është kapur nga Policia duke drejtuar mjetin tip "Mitsubush" pa patentë.Burime nga Policia bëjnë me dije se...

Presidenti Thaçi: 2018-ta viti i liberalizimit të vizave dhe formimit të Ushtrisë

Hashim Thaçi ka uruar qytetarët e Kosovës për Vitin e Ri 2018.Presidenti Thaçi thotë se viti 2017 nuk ishte i lehtë, por "ia dolëm...

Sjellin ters, ja tre ushqimet që nuk duhen shtruar në tryezën e Vitit të...

Shumë prej zonjave tashmë e kanë të përcaktuar menynë e natës së sotme, por ndoshta nuk e dini që disa prej ushqimeve që gjenden...

LAJMET E FUNDIT