Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ngjarje e rëndë, vritet me armë zjarri kapoja i ultrasve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Buonos Airesit në Argjentinë. Kryetari i ultrasve të Boka Zhunior, Gustavo Pereira është vrarë me armë zjarri në shtëpinë e tij.

Ish-trurproja i boksierit të peshave të rënda Jorge Barrios ishte një nga personat më të rëndësishëm të ultrasve të Bokës. I njohur ndryshe si “Ariu”, 49-vjeçari u burgosh shumë herë për shkak të trazirave të shkaktuara në stadium.

Mediat argjentinase raportojnë se në shtëpinë e Pereirës u gjetën tetë gëzhoja plumbash.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet