Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rrënqethëse/ I ati merr dënim ekstrem, shpërthen në lot i biri i mitur: Të prita të lirë, ata të mbyllën përjetë

Gjykata Penale dënoi me 746 vjet burg 33 pjesëtarët e grupit të Kumanovës.

7 dënime me burg të përjetshëm, 13 persona u dënuan me 40 vjet burg, 6 persona me nga 20 vjet, njëri nga të akuzuarit u dënua me 18 vjet, dy me nga 14 vjet dhe dy pjesëtarë tjerë me nga 13 vjet.

loading...

Rekomandojme

Ky vendim ka prekur zemrat e familjarëve të të dënuarve, aq sa në rrjetet sociale është shpërndarë një fotografi e një fëmije, i cili pasi mësoi për dënimin e përjetshëm të babait të tij ka përcjellë një mesazh prekës.

“Unë të prita të Lirë sot Babi, po ata të mbyllin Përjetshëm…”, thuhet në mbishkrimin e kësaj fotoje.

Me burg të përjetshëm u dënuan: Andi Krasniqi-Malisheva, Demë Shehu, Fadil Fejzullahu, Nasuf Zeqiri, Valdet Zekaj, Beg Bajra dhe Fejzulla Rushitovski. Në mungesë të dëshmive, katër persona u liruan nga të gjitha akuzat.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet