Home 2017 November

Monthly Archives: November 2017

Gazetari Hoxha: Policia greke përdori GPS-në për të zbuluar gomonen që qëlloi

Policia bregdetare greke arriti të kapë një gomone me një sasi të konsiderueshme kanabisi që vinte nga Shqipëria, pasi kishte montuar një GPS për...

Tre punonjësit e OSHEE janë duke marrë kurimin në spital

Mësohet se dy elektriçistët Erion Hafili dhe Afrim Haluni janë në gjendje më të rëndë dhe aktualisht po trajtohet në repartin e djegie plastikës...

E fundit/ Situata në akset rrugore të vendit, policia dhe FNSH në gadishmëri

Policia ka bërë me dije situatën e fundit në akset rrugore. Si pasoje e intensitetit te larte reshjeve te shiut, aksi rrugor Kardhiq...

Qytetarë të bllokuar mbi 2 orë në autostradën Tiranë-Durrës

Prej më shumë se dy orë qindra qytetarë kanë mebtur të bllokuar në autostradën e përmbytur Tiranë - Durrës. Qytetarë të shumtë janë bllokuar në...

Rëndohet situata, përmbyten tri lagje në Krujë

Një situatë e rëndë si pasojë e reshjeve intesive të shiut ka ndodhur në Fushë-Krujë. Mësohet se ka dalë nga shtrati lumi Zezë duke përmbytur...

4 familje përmbyten në Golem

Pas përmbytjeve që ndodhën në zonën e Kamzës dhe atë të Kasharit në Tiranë, një tjetër zonë është vënë nën pushtetin e ujit. Bëhet fjalë...

Dy nga punonjësit e OSHEE në gjendje të rëndë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se te gjitha Spitalet universitare, rajonale dhe bashkiake, Shërbimi i Urgjencës Mjekësore janë në gatishmëri të plotë...

Evakuohen 13 personat e bllokuar në Valias, mes tyre fëmijë dhe zjarrfikësit

Forcat e Armatosura evakuojnë 10 banorët e Valiasit si dhe 3 zjarrfikësit që kishin shkuar në ndihmë të banorëve, por që edhe ata ishin...

Shpëtohen 10 banorë në Kamëz

10 persona të bllokuar për më shumë se dy orë, mes tyre 5 fëmijë, janë evakuuar falë Forcave të Armatosura dhe ekipeve të emergjencave. Po ashtu...

Mënyrat për të eliminuar qeskat nën sy

Në ditët e sotme është e pamundur të kemi sy me pamje natyrale, për shkak të përdorimit të tepërt të teknologjisë dhe kompjuterit, megjithatë...

LAJMET E FUNDIT