Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

A do të votosh për heqjen e imunitetit të Tahirit? Ja si përgjigjet ministri Xhafaj

Pasi i doli në mbrojtje Tahirit, duke pohuar se deri më tani nuk ka prova që e fajësojnë ish-ministrin, si të implikuar në trafikun e drogës, Fatmir Xhafaj e ndan këtë cështje, nga ajo e votës në Kuvend për heqjen e imunitetit të deputetit socialist, ish-minister i Brendshem.

I pyetur nga gazetarët nëse do të votojë për heqjen e mandatit të Tahirit në parlament, Xhafaj deklaroi: “Është një vendimmarrje tjetër”.

Këshilli i Imuniteteve dhe Rregullores mblidhet sot ne oren 11:00 per te votuar kerkesen e prokurorise per Krime te Renda per heqjen e imunutetit te Tahirit, kerkese qe i hap rrugen me tej arrestimit te tij.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet