Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mbledhja e Këshillit të Mandateve shtyhet, duartrokitje dhe brohorima nga simpatizantët e Tahirit

Simpatizantët e Saimir Tahirit e presin me brohërima dhe duartrokitje mbylljen e mbledhjes së Këshillit të Mandatit të Rregullores nga mbështetës të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri jashtë selisë së Kryesisë së Kuvendit.

Që në nisje të mbledhjes, jashtë mureve të Kryesisë qëndruan qytetarë dhe mbështes të deputetit socialist, ku do të vendosej nëse atij do t’i hiqej apo jo imuniteti pas akuzave për përfshirje në trafik të lëndëve narkotike.

Ndërkohë, pas shumë orësh diskutime, kryetari i Kuvendit vendosi që mbledhja të shtyhet për nesër në orën 10:00.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet