Home 2017 August

Monthly Archives: August 2017

Sherr mes kushërinjve për një shkallë në Shkodër, “më sheh gruan në pishinë”

Një shkallë e ndërtuar në një banesë tre katëshe në lagjen ‘Ndoc Mazi’ është kthyer në një konflikt mes dy kushërinjve, Lekë Gjeluci dhe...

‘Krehja e fundit’….gjyqtarja sapo doli nga parukeria kur e vrau burri, e ëma pa...

Të tjera detaje vijnë nga krimi makabër që tronditi kryeqytetin dhe jo vetëm, ku një 53-vjeçar shkoi deri në marrëzi sa vrau me pistoletë...

Vrasja e gjyqtares, zv/ministrja e Drejtësisë: Vendimi skandaloz i kolegëve të saj i mori...

Zv/ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka reaguar pas vrasjes së gjyqtares Fildez Hafizi nga ish-bashkëshorti i saj ditën e sotme në mes të Tiranës.Sipas...

Rusi: Arrestohen dy persona për planifikim të sulmeve terroriste

Shërbimi i Sigurisë Federale në Rusi (FSB), thotë se ka arrestuar dy persona, të cilët po planifikonin të kryenin sulme terroriste në Moskë më...

Athina kërcënon për Himarën. Reagon edhe “Demokracia e Re”

Diplomacia greke ka reaguar me anë të një paralajmërimi të rrepte ndaj vendimit të autoriteteve vendore në Himarë, në lidhje me planin urbanistik të...

Vrau ish bashkëshorten gjyqtare, aministia liroi Fadil Kasemin nga burgu

Fadil Kasemi, i cili mesditën e sotme ekzekutoi ish bashkëshorten e tij, gjyqtare në Gjykatën e Shkodrës u lirua nga burgu në janar të...

Rama: Krokodilët që vatojnë gjyqtaren e vrarë, nuk donin reformën në drejtësi

Kryeministri Edi Rama ka reaguar shkurtimisht përmes rrjeteve sociale në lidhje me ekzekutimin e gjyqtares, Fildes Hafizi nga ish-bashkëshorti i saj."Krokodilët që lotojnë për...

Psikologët japin lajmin e keq, tregojnë moshën kur meshkujt tradhtojnë më shumë

Tradhtia bashkëshortore është një ‘’krim’’ shpirtëror. Njerëzit shpesh herë njerëzit, kur bëhet fjalë për tradhtitë bashkëshortore shpesh e kanë në mendje pamjen e një...

Eksorta e Trumpit u ndje në rrezik teksa kthehej nga Teksas, alarm fals (Video)

Presidenti Trump, sipas një video tregonte se ishtë në rrezik.Në këtë video të përhapur nga mediat në SHBA tregon momentin ku një automjet që...

Sytë të gjithë tek ajo, Kim Karadashian publikon foton provokuese të radhës (Foto)

Kim Kardashian ka pozuar për Interview Magazine", ku u shfaq si ish-zonja e parë Jackie Kennedy.Ylli i famshëm televiziv ka mahnitur si gjithmonë, ndërsa...

LAJMET E FUNDIT