Radhë kilometrike, bllokohet qarkullimi në rrugën Tiranë-Gjiri i Lalzit

Bllokohet rruga Tirane-Gjiri i Lalzit. Fluksi i madh i automjeteve ne fundjave ka bllokuar qarkullimin ne kete aks duke sjelle radhe kilometrike ne rruge.

Ne nje deklarte zyrtare, Policia Rrugore njofton se aksi rrugor Tiranë – Gjiri i Lalzit e anasjelltas është i mbingarkuar.

Kliko per me shume info

Sipas policise, ne kete aks ka fluks të madh lëvizjesh të automjeteve.

“Janë të lutur drejtuesit e automjeteve të cilët kanë destinacion të ndryshëm nga Gjiri i Lalzit për të mos u bllokuar dhe për të lehtësuar sadopak trafikun të zgjedhin aksin Tiranë- Ndroq- Plepa- Durrës.

Ndërsa në akset rrugore Lezhë- Shengjin, Shkodër – Velipojë;
Fier dhe Vlorë situata e trafikut është mbi normalen e javës por nuk ka probleme”, ben me dije policia.

loading...