Home 2017 July

Monthly Archives: July 2017

Orinda Huta ndryshon look pas dasmës…

Pak ditë më pare ata janë martuar dhe tashmë ndodhen me pushime për të shijuar muajin e tyre të mjaltit. Bëhet fjalë për ciftin...

Gruaja vret veten për virgjërinë, arrestohet burri

Autoritetet nga Taxhikistani e kanë arrestuar një burrë, gruaja e të cilit kishte kryer vetëvrasje. Ngjarja ka ndodhur gjatë muajit të kaluar pas shumë...

Qytetarët i kërkojnë ‘kokën’ e Beqajt: Turp ta gradosh! Rama: Si duket s’di shah...

Kryeministri Edi Rama i kërkuar dorëheqjen drejtorëve dhe shefave të spitaleve duke i bërë fajtor ata për gjendjen e shëndetësisë, por komentuesit i kanë...

Kanabisi, ministri teknik : Gati arrestimi i 124 personave, me Ramën s`kam folur asnjëherë

Ministri i Brendshëm teknik Dritan Demiraj gjatë një interviste për emisionin “5 Pyetje nga Babaramo” në Report TV deklaron se ekziston një liste me...

Vjedhja e Bankës së Shqipërisë, kapet ish-punonjësi Thesarit, i dënuar me burg

Policia e Pogradecit ka ndaluar sot ish-punonjësin e Thesarit në Bankën e Shqipërisë, Emiljano Lamçe, i cili ishte shpallur në kërkim pasi ishte dënuar...

Rrëfehet një nga gratë më të pasura në botë: Karrierën ma shpëtoi një veshje…

Historite e suksesit jane te ndryshme, shpesh te thjeshta me shume nga cfare mund te mendohet apo e raste te tjera te komplikuara ne...

Plas sherri në Budva, shqiptari ngacmon modelen serbe por më pas…

Starleta Tamara Djuric është një nga të ashtuquajturat bukuroshe serbe, e cila duket se ka shkaktuar një incident të padëshiruar me një shqiptar, teksa...

Operacion shpëtimi për 100 persona që mbeten të bllokuar në teleferik

Kanë kaluar momente tmerri 100 persona në Gjermani mes tyre edhe fëmijë që mbeten të bllokuar në teleferik. Ngjarja ndodhi pasditen e së dielës...

Rama hap aplikimet për punë në Kryeministri: Kujdes! Kush fut mik e ha…!

Kryeministri Edi Rama njoftoi në Facebook se pranë Kryeministrisë do të hapet zyra e re e bashkëqeverisjes. Atje do të punësohen 40 persona dhe...

Dalin ‘sekretet’ e jetës private të Enver Hoxhës. Cfarë dinte motra e Kadaresë që...

Letra e datës 2.4.1980 e shkrimtarit Ismail Kadare drejtuar Enver Hoxhës, është pjesë e një historie “me grupe armiqësore” të nisur në vitin 1978,...

LAJMET E FUNDIT