Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mallakastër, arrestohet i dehuri, goditi me gurë policin që ruante Qendrën e Votimit

Nje person eshte arrestuar mbremjen e te shtunes nga policia ne Mallakaster pasi ka goditur me gure policin qe eshte paraqitur per te arre ne ruajtje qendren e votimit nr 3254.

Lajmi u be me dije nga policia e cila theksoi se Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, arrestuan në flagrancë shtetasin Besnik Caushaj, 49 vjeç, banues në fshatin Drenovë, Mallakastër.

Policia theksoi se arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në datën 24.06.2017, rreth orës 16:10, në ambientet e brendshme të oborrit të shkollës 9-Vjecare “Beqo Caushi” Drenovë, Mallakastër, ka goditur me sende te forta (gurë) punonjësin e policisë i cili ishte paraqitur në qëndrën e votimit sipas planizimit të shërbimit, në pritje për të marë në ruajtje qëndrën e votimit nr 3254.

“Gjithashtu ky shtetas (i cili dyshohet në gjendje të dehur) ka shkatërruar dhe xhamat e kësaj shkolle si dhe një mjet Benz me targa AA 044 OC, pronë e punonjësit të policisë.

Materialet proceduriale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Shkatërrimi i pronës” dhe “Goditje për shkak të detyrës” parashikuar nga nenet 150 dhe 237 të Kodit Penal”, thane burimet zyrtare.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet