Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Operacion i madh antidroge në Itali, shkatërrohet banda, emrat e shqiptarëve të arrestuar

Një operacion i madh ka përfunduar me sukses në Trento të Italisë, ku në pranga kanë rënë anëtarët e 3 bandave të drogës, gjithsej 35 persona. Operacioni madhor ka përfunduar me sukses në Trento të Italisë, ku në pranga kanë rënë anëtarët e 3 bandave të drogës, gjithsej 35 persona.

Mes tyre është edhe një bandë shqiptare. Operacioni ishte koduar “Tavoletta” dhe erdhi pas një viti hetimesh.

Karabinierët sekuestruan 15 kg kanabis, 800 gramë kokainë dhe 5 kg heroinë. Pjesë e bandës shqiptare janë 7 shtetas nga Shqipëria.

Sipas policise, ata janë shtetasit Stefan Dushku, Leonard Mema, Enrik Fetahu, Njazi Shaba, Zamir Koni, Dardan Hasani dhe Bledi Osmani.
Bandat ishin të strukturuara mirë dhe vepronin me njëra-tjetrën në disa zona të Italisë Veriore.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet