Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Zbulohen pamjet ku u vra Lavdrim Muhaxheri nga dronët amerikanë

Kreu i xhihadistëve shqiptarë në organizatën terroriste Shteti Islamik, Lavdrim Muhaxheri, mësohet të jetë vrarë gjatë një sulmi me “drone” të forcave amerikane në Siri.

Konfirmimin për vdekjen e tij e ka dhënë edhe vëllai i tij, Bajrami, përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”.

Ndërkaq, Indeksonline ka siguruar disa imazhe satelitore të një zonë në të cilën pretendohet të jetë vrarë Muhaxheri.

Sipas burimeve, Muhaxheri i njohur me nofkën “Abu Abdullah al-Kosova”, ishte në një furgon me tetë persona.

Në mes tyre gjendej edhe Bilall Haqifi nga Gjilani, vëllai i Ridvan Haqifit. Më poshtë disa foto:

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet