Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rama për Halim Kosovën në festën e PS: Më të mirë se ne s’ka, këtu kemi vetëm një votë kundër

Kryeministri Edi Rama ne festen e 26 vjetorit të themelimit të Partisë Socialiste, nuk i kurseu batutat. Mes shumë të pranishmeve, ishte dhe kandidati për deputet i Partisë Demokratike, Halim Kosova.

Gjatë nisjes së fjalës së tij nga selia e PS, kreu i qeverisë e falënderoi ish-kandidatin për kryetar bashkie të Tiranës për pjesëmarrjen. “Me ne është këtu edhe dr.Halim Kosova, si përfaqësues i Partisë Demokratike. Faleminderit profesor që ke ardhur, jemi shumë të nderuar me praninë tënde,” tha Rama.

Ky i fundit gjithashtu bëri një batutë: “Me gjithë respektet për doktor Halimin, më të mirë se ne nuk ka. Jam i bindur se nëse votohet këtu sot, vetëm një votë kundër kemi. (I drejtohet Halimit). Këta janë gati të na e japim timonin. Kjo e jona nuk është një betejë”.

Ndersa fliste Rama, kambanat e Katedrales Ortodokse, kryeministri pohoi se ky ishte një sinjal që fjalimi i tij mbaronte me aq.

“Janë zgjedhje historike, pasi janë zgjedhje në udhëkryq, për fillim e hapjes së negociatave. Siç ka shumë për të fituar, ka dhe shumë për të humbur nëse kthehemi pas. Kjo e jona nuk është një betejë. Nuk mundet më të mbyllim sytë, apo t’i shmangemi sfidës themelore. Me bekimin e kambanave mbaron dhe fjalimi im. Uroj shumë që pas përfundimit të numërimit, Lali Eri të na hapi sheshin dhe të jeni të gjithë, jo vetëm socialistet e Tiranës, por të gjithë Shqipërisë, në atë që shpresoj që të jetë momenti i festës së një fitoreje të merituar, në rast se është e jona. Do e kthejmë në fitoren e gjithë shqiptarëve, për fëmijët e gjithë vendit. Jam i bindur se sa më shumë shqiptarë ta kuptojnë që ne jemi gati”, tha Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet