Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Atentati mafioz në Vlorë, dy viktimat po pinin kafe, zbulohet cili ishte objektivi

Erven Hyseni, pronar i lokalit ku ndodhi atentati në Vlorë, njëherësh edhe pronar i një hoteli dhe Televizionit Vlora, dyshohets e ka qenë objektiviti i atentatit ku humbi jetën ai vetë por edhe drejtori i OSHEE ne Vlorë, Roland Saliu.

Policia ka dyshime se vrasja e drejtorit të OSHEE, ka ndodhur aksidentalisht nga autorët që kanë pasur si synim ekzekutimin e biznesmenit Erven Hyseni.
Ky i fundit mesohet se ka jetuar kohe me pare edhe ne Spanje dhe ne Itali.

Ky i fundit gjeti vdekjen në spital disa orë pas ngjarjes. Dyshimet janë se dy viktimat kanë qenë ulur në një tavolinë pasi kishin njohje mes tyre.

Burimet e Policisë thanë se Hyseni eshte i aferm i njerit prej viktimave te masakres se Coles, Haki Rakipit qe mbeti i vrare.

Masakra e Çoles ndodhi në prill të vitit 2015, kur pas një sherri në kazino mbetën të vrarë shtetasit Albi Limaj, Haki Rakipi dhe Ardi Velaj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet