Rama reagon për herë të parë për emrat e ministrave teknikë të PD

Kliko per me shume info

Kryeministri Edi Rama njoftohet se ka shprehur dakordësinë dhe ka pranuar emrat e ministrave të rinj teknikë të propozuar nga kryedemokrati Lulzim Basha.

Zyra e shtypit të Kryeministrisë njofton se Rama i ka dërguar për dekretim tek Presidenti Bujar Nishani emrat e ministrave të rinj.

Kliko per me shume info

Emrat e qeverise se re bashke me komisionet e vettingut pritet te votohen ne Parlament ne seancen e jashtezakonshme te 22 majit 2017 ne ora 18.00.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here