Blen krahë pule në Shkodër, por çudia i ndodh kur hap pakon

Kliko per me shume info

Ditët e fundit kemi parë shumë raste ku datat e skadencës manipulohen nëpër produktet ushqimore, jo vetëm te produktet e importuara, por edhe tek ato vendase.

Ky tashmë është një fenomen në Shqipëri, kaluam nga etapa e atyre që u kishte kaluar afati i skadencës tashmë në shpikjen “gjeniale” më të re, manipulimin e datës reale me një të dytë fiktive.

Kliko per me shume info

Ka shtet këtu, po sigurisht që ka, por nuk ka njerëz që ta respektojnë ligjin. Është AKU, por mbase drejtori i saj, si funksionar i LSI-së që është mund t’i duhen lekë për fushatë… Po, fjala është për Dritan Sejkon që as emrin mund të mos ja keni dëgjuar kurrë, jo më t’i mbani mend punët.

Përshëndetje JOQ! Në një supermarket në Shkodër sapo bleva krahë pulë, por çfarë të shikoj, kishin vendos dy data skadence njëra mbi tjetrën. A janë normal këta njerëz apo ua ka verbuar paraja sytë dhe turfulluar mendjen?!”, përfundoi qytetari nga Shkodra për JOQ

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here