Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Pakti Rama-Basha, Ilir Meta merr vendimin e papritur

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, njëherësh kreu i Kuvendit, ka lajmëruar një konferencë për shtyp në orën 14:00. Vendimi ne fjale duket i papritur per faktin se LSI ka qene jashte negociatave mes kryeministrit dhe kreut te PD, madje eshte prekur marreveshja e qeverisjes me PS-ne ne lidhje me ndarjen e ministrive.

loading...

Rekomandojme

Prononcimi i Metes, vjen pas konferencës së kreut të LSI-Petrit Vasili, do të mbahet jashtë përpara Kryesisë së Kuvendit.

Nuk dihet nëse do kemi një qëndrim nga ana e tij lidhur me marrëveshjen Rama- Basha apo komunikim mbi seancën e jashtëzakonshme që do të mbahet të hënën për votimin e komisioneve të vettingut dhe ndryshimet në qeveri.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet