Tronditet Mati, vrasje për gjakmarrje në mes të fshatit, viktimës i vranë edhe vëllain

Aktualitet

Një vrasje raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Matit.

Krimi ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Rukaj, njofton policia.

Viktima eshte identifikuar te jete shtetasi Hajredin Lleshi, 60 vjec, banues ne fshatin ku ndodhi vrasja.

Sipas burimeve nga policia lokale dyshohet se vrasja ka ndodhur për motive gjakmarrje.

Deri tani njoftohet për një të vrare ndërsa autorët e krimit kanë arritur të largohen.

Nga policia bëjnë me dije se 3 vite më parë i kanë vrarë dhe vëllanë. Pista kryesore në të cilën po heton policia është hakmarrja./lajmifundit.al

ME TE LEXUARAT