Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shikoni të pazakontën që ndodhi në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë

Sheshi “Nënë Tereza” në Tiranë është shtruar me një qilim gjigant me motive tradicionale shqiptare, në kuadër të edicionit të 18-të të Bienales së Artistëve të rinj, “Mediterrane 18”.

Sipas kryeministrit Edi Rama i cili ka zgjedhur këtë qilim për të uruar mëngjesin e të shtunës dhe ditën e Shën Gjergjit, duke thënë se qilimi është bërë me motive tradicionale të fshatit Shëngjergj të Tiranës.

Janë rreth 230 artistë nga Mesdheu që kanë mbërritur në Tiranë me veprat e tyre.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet