Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

E fundit/ Princi Filip tërhiqet nga detyrat mbretërore

Pas njoftimit të Pallatit Mbretëror për mbledhjen urgjente, një tjetër lajm vjen nga Anglia. Mësohet se bashkëshorti i Mbretëreshës Elizabet, Duka i Edinburgut do të tërhiqet nga të gjitha detyrat mbretërore këtë vjeshtë.
Vendimi është marrë nga vetë Princi Filip dhe është mbështetur nga Mbretëresha, tha një zëdhënës i Pallatit Mbretëror.
Ai do marrë pjesë në takimet që janë planifikuar më parë, deri në gusht por nuk do të pranojë më asnjë ftesë tjetër.
Princi i cili muajin tjetër bëhet 96 vjeç është president apo anëtar i më shumë se 780 organizatave do të vazhdojë të ketë këto angazhime. Megjithatë ai nuk do të luajë një rol aktiv në pjesëmarrje’ tha Pallati Mbretëror.
Ndërkohë Mbretëresha do vijojë angazhimet e saj të plota.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet