Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Atentat mafioz, vritet “njeriu më i fortë” në Athinë

Një person ka mbetur i vrarë dhe një tjetër është plagosur nga të shtënat me kallashnikov jashtë një shkolle fillore në periferi të kryeqytetit grek, Athinë, në vendin e quajtur “Glika nera”.

Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 8:15 me orën lokale, ku 4 persona me kallashnikovë i zunë pritë “body builder”-it të njohur në Greqi, Basilis Grivas, përpara shkollës fillore ku ai erdhi të sillte të birin.

Si pasojë e plumbave është plagosur edhe një grua, të cilës iu ofrua ndihma mjekësore. Vrasësit pritën sa Grivas dorëzoi të birin në shkollë dhe u largua drejt makinës së tij për ta qëlluar.

Policia gjeti në vendngjarje 9 gëzhoja dhe pak më vonë edhe makinën e personave që kryen vrasjen, rreth 600 metra më tutje, të djegur.

Ende nuk dihen shkaqet e vrasjes, por hetimet e para flasin për larje hesapesh, pasi Grivas ishte i njohur në jetën e natës në Athinë, si pjesë e një grupi mafioz dhe ishte emër i njohur edhe për policinë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet