Monthly Archives: May 2017

Maqedonia me qeveri te re, Zaevi kryeminister, ja kush jane ministrat

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë me 62 vota pro, 44 kundër dhe 5 të përmbajtur votoi Qeverinë e re me në krye Zoran Zaev....

Edi Rama apo Lulzim Basha? Sondazhi: Ja kush votohet kryeministër në 25 qershor

Nëse qytetarët shqiptarë do të votonin sot për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në Kuvendin e Shqipërisë, Partia Socialiste do të fitonte zgjedhjet me...

Aleati i PD “bën kthesë”: Mbështesim pa kushte Lulzim Bashën

Partia për Liri për Demokraci dhe Etikë një nga aleatët e Partisë Demokratike e cila u la jashtë listës së kandidatëve për deputetë për...

Sondazhi për Tiranën/ Ja emrat që fitojnë mandatin si deputetë për PS, PD, LSI...

Sipas sondazhit të PR Marketing publikuar sot në “Tonight” të Ilva Tares, PS-ja do të marrë 15 mandate në Tiranë, PD, 12 mandate, LSI...

Shenjat paralajmëruese të një ‘vrasësi të heshtur” si Hepatiti C

Hepatiti C është një infeksion i rëndë dhe shpesh i fshehur i mëlçisë, i shkaktuar nga virusi i hepatitit C.Është një nga pesë llojet...

Bleu fostoksinë në farmaci pranë konviktit të shkollës, 17 vjeçari i jep fund jetës

Fiks Fare ka bërë publik rastin e një 17 vjeçari, i cili i dha fund jetës me fostoksinë. Motra e të ndjerit ka rrëfyer...

“Plas” në Big Brother, Olsi, në xhakuzi me Ambrën dhe Donën, më pas…

Ndërsa të tjerët nisën të flasin me partnerët që prova e javës i vuri në grup, e kundërta ndodhi me Ambrën, Donën dhe Olsin,...

Zbulohen rezultatet e Sondazhit në rang kombëtar: Ja kush i fiton zgjedhjet e 25...

Nëse qytetarët shqiptarë do të votonin sot për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në Kuvendin e Shqipërisë, Partia Socialiste do të fitonte zgjedhjet me...

“A keni parë ndonjë lider shteti me këtë lloj veshjeje?”, Rama, qytetares: Më fal...

Partitë politike në vend kanë hyrë në fushatë elektorale dhe shumica e liderëve të partive, po shkojnë qytet më qytet për të takuar elektoratin....

Reagimi/ “Ja skenari i Berishës për shuarjen e PD. Basha, pupac i tij”

Kryetari i Partisë Fryma e Re Demokratike, Bamir Topi ka komentuar situatën e krijuar së fundmi në Partinë Demokratike, dhe qejf mbetjet pas hartimit...

LAJMET E FUNDIT