Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Momenti kur polici shpëton burrin nga vdekja

Ky është momenti i “artë” kur një punonjës policie gjendet në momentin dhe vendin e duhur.

Ai ka arritur të shpëtojë një persona nga vetëvrasje, pasi po tentonte të hidhej nga një ndërtesë disa katesh. Policia kishte hapur kamerat e trupit rastësisht kur shikon burrin teksa po tentonte të ndërmerrte aktin fatal.

Ngjarja ka ndodhur në Connecticut në Shtetet e Bashkuara, ndërsa policia Justin Martin kishte hapur kamerën e trupit teksa po ndiqte një persona emocionalisht të shqetësuar në qytetin Hamden.

Në video tregohet momenti kur polici kap burrin që po tentonte të hidhej nga tarraca e ndërtesës gjashtëkatëshe.

Ngjarja ka ndodhur më 21 prill të këtij viti.

Hamden Police Officer Justin Martin saves man from jumping off…

Great Job by Officer Justin Martin!On April 21st during the afternoon hours, Officer Justin Martin of the Hamden Police Department responded to Whitney Center, 200 Leeder Hill Drive on the report of a combative resident.Upon arrival Officer Martin met with staff members and an elderly male resident. While on the third floor, the resident ran away from staff members. Officer Martin ran after the resident. He located the resident exiting a 6th floor doorway, which leads to a terrace on the roof. As Officer Martin approached the roof, he observed the resident dive head first over a “waist high railing.” Officer Martin successfully grabbed the resident by his feet and pulled him to safety. The resident continually interfered with Officer Martin’s efforts by “pulling away” and “kicking his feet” during the rescue. The resident was transported to Yale-New Haven Hospital for evaluation.The incident was videotaped on Officer Martin’s department issued body camera.

Gepostet von Hamden Police Department am Dienstag, 25. April 2017

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet