Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kandidatët e PS-së në 12 qarqe, ja prurjet e reja të Ramës

Ditën e sotme PS do të miratojë listën e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 18 qershorit.

Kryesia do të mblidhet për t’u dhënë fund hamendësive rreth renditjes së kandidatëve në këtë listë.

Në krye të listave janë drejtues politikë të Partisë Socialiste, të cilët kanë ndjekur nga afër organizimin elektoral në këto zgjedhje.
Burime nga Partia socialiste pohuan për Panorama se drejtuesit politike kanë pasur lirshmëri në evidentimin e emrave të rinj të kandidatëve.
QARKU BERAT
Blendi Klosi
Ermonela Felaj
Armand Shameti
Anila Agalliu
Fadil Nasufi
QARKU LEZHE
Lindita Nikolli
Pjerin Ndreu
QARKU KUKES
Mimi Kodheli
Safet Gjici
QARKU DIBER
Ilir Beqja
Agron Malaj
Gazmend Kenga
Alma Selami
QARKU SHKODER
Ditmir Bushati
Keti Bazhdari
Paulin Sterkaj
Megi Aijtyresa
QARKU VLORE
Edi Rama
Damian Gjiknuri
Valentina Leskaj
Edmond Leka
Fatmir Toçi
Pranvera Resuli
QARKU ELBASAN
Tauland Balla
Evis Kushi
Arben Kamani
Anastas Angjeli
Musa Ulqini
Arben Asllani
Luan Duzha
QARKU DURRES
Milva Ekonomi
Fidel Ylli
Eglantina Gjermeni
Ardian Cela
Landi Xhelili
Ilir Drazhi
Ilia Gjergji
QARKU FIER
Gramoz Ruci
Elisa Spiropali
Erion Brace
Arben Cuko
Bashkim Fino
Pirro Lutaj
Koli Bele
QARKU TIRANE
Saimir Tahiri
Olta Xhacka
Pandeli Majko
Vasilika Hysi
Fatmir Xhafaj
Blerina Gjylameti
Arben Ahmetaj
Ervin Bushati
Ogerta Manastirliu
Sadri Abazi
Elona Gjebrea
Xhemal Qafalia
Rakip Suli
Milena Harito
Ulsi Manja
Sadi Vorpsi
QARKU KORCE
Niko Peleshi
Eduart Shalsi
Arta Dade
Ilir Pendavinji
Ana Verushi
QARKU GJIROKASTER
Blendi Cuci
Mirela Kumbaro
Flamur Golemi
Dashamir Kamberi

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet