Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Afati i fundit, deputeti i PD-së: Ja pse s’mund të regjistrohet asnjë kandidat për deputet

Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi deklaroi se ka skaduar afati për regjistrimi e kandidatëve për deputetë në KQZ dhe ky institucion do shkelte ligjin nëse i regjistronte gjatë ditës së sotme.

“Në 28 prill në mesnatë ka përfunduar afati i regjistrimit të listave, çdo regjistrim do ishte shkelje ligji. Kodi zgjedhor është shumë i qartë. Listat regjistrohen jo më vonë se 50 ditë nga data e zgjedhjeve. Dita e 50 është data 29 në orën 00:00. Cdo regjistrim që bëhet sot do ishte i paligjshëm”.
VIJON

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet