Ky është truproja që mbrojti Zoran Zaevin mbrëmë në Parlament

Kliko per me shume info

Kuvendi i Maqedonisë u kthye mbrëmë në një arenë lufte, pasi një grup i madh protestuesish hynë me dhunë në Parlament dhe filluan të godasin deputetët e LSDM-së dhe partive shqiptare.

Por, mediet e Maqedonisë shkruajnë se më së shumti nga kjo ngjarje e rëndë pësoi Zoran Zaev, Zijadin Sela si dhe disa deputetë të tjerë, por jo vetëm kaq, pasi nga xhirimet amatore shihet se gjatë gjithë kohës truproja e Zaev mundohej ta mbronte atë nga protestuesit e dhunshëm, transmeton “Sovrani”.

Kliko per me shume info

Në foto mund të shihni se si truproja ka qenë gjithmonë shumë pranë Zaevit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here